| CabalLover a întrebat:

Cine este Stig de la top gear

Răspuns Câştigător
| SebySZ a răspuns:

Iar realizatorii sunt furioşi. Unul dintre ei a declarat că dezvăluirea identitâţii pilotului este asemenea divulgării faptului că Moş Crăciun nu există.

Stig-ul anterior, Perry McCarthy, a fost concediat după ce şi-a dat în vileag personajul într-o autobiografie din 2002. Fanii Top Gear au speculat apoi că el va fi înlocuit de o celebritate sau chiar de un pilot real, precum campionul din Formula 1, Damon Hill.

Misteriosul pilot nu este însă nici o vedetă, nici un pilot din Formula 1. Este un fost pilot din Formula 3, şi fost cascador, care şi-a dezvăluit secretul, din greşeală, într-un magazin de artă din Bristol. Ben Collins a dorit o fotografie cu el ca Stig, în timpul acţiunii.

Constructorul Jason Goody pretinde că a aflat identitatea lui Collins când a venit la muncă şi a găsit costumul lui Stig în cameră.

Şi fanii au speculat că Ben Collins este Stig. Într-un videoclip pe YouTube, Collins este înfăţişat mai întâi, vorbind cu un prezentator de la Bristolian TV. Apoi, sunt prezentate imagini cu Stig, vorbind în aceeaşi manieră, cu o voce similară.

BBC şi Collins au refuzat să comenteze.

Când nu conduce la viteze de peste 300 de km pe oră pentru emsiunea lui Clarkson, Richard Hammond şi James May, Collins conduce o maşină "rezonabilă", de 15.000 de lire sterline, este căsătorit şi locuieşte într-o casă de 300.000 de lire sterline.

Collins şi-a început cariera în motorsport în 1994, în Formula First şi Formula Vauxhall Junior, ajungând apoi în Formula 3. El a jucat şi în ultimul film din seria James Bond, Quantum of Solace, ca pilot cascador.

3 răspunsuri:
| drifter_5260 a răspuns:

Nu se stie cine este de fapt, dar umbla vorba ca ar fi shumacher.

| Robert a răspuns:

Are o identitate necunoscuta.S-au vehiculat multe nume dar pana la urma s-au dovedit a fi false.