| EzioAuditoreDaFirenze a întrebat:

Cineva din Piatra Neamt care a reusit sa se reprogrameze mai devreme pentru examenul practic la permis? Cum ati facut?

5 răspunsuri:
| MadalinG99 a răspuns:

Salut, nu sunt din Neamt dar stiu care sunt pasii. In primul rand trebuie sa ai un motiv foarte bine intemeiat pentru a face aceasta procedura si sa vii cu dovezi. Exemplu: incepi munca undeva in alta tara, ai bilet de avion luat cu mult timp in urma si daca nu te duci pierzi locul de munca, tu trebuie sa te duci cu biletul de avion. Bun, dupa ce ai motivul si toate dovezile te duci la directia de permise din Neamt si vezi cand are seful serviciului audiente, pregatesti o cerere pentru audienta, intrebi daca au o cerere tip specifica, iar cand are audienta te duci. Multa bafta la traseu!

| EzioAuditoreDaFirenze explică (pentru MadalinG99):

Multumesc dar am incercat in audienta cu biletul de avion si nici nu m-au ascultat...

| MadalinG99 a răspuns (pentru EzioAuditoreDaFirenze):

Alta solutie nu ai. Imi pare rau.

| Violleta2022 a răspuns (pentru EzioAuditoreDaFirenze):

Atunci care-i graba?
Ca de trebuie sa pleci cu avionul, este evident ca nu vei sofa masina pana acolo, deci, nu ai avea de ce sa te grabesti sa-ti iei un permis de conducere.
Apoi, un examen dat pe fuga, risti sa-l pici.
Du-te in concediu si cand te intorci odihnit si relaxat, ai timp sa dai examenul de conducere!

| PsihoSex a răspuns (pentru EzioAuditoreDaFirenze):

Trebuia sa mergi in audienta la Seful Politiei. exista o prevedere legala care nu permite fucntionarilor publici sa faca / sa aiba o atitudine care sa prejudicieze cetateanul! Mai ales ca aici nu incurca pe nimeni cu cu nimic sa fi rezolvat prompt, normal si pozitiv!