| Ieusântanalfabet a întrebat:

Școala de șoferi expira de la data din care încep orele de condus, sau de la data în care se termină orele de condus?

3 răspunsuri:
| ioana748 a răspuns:

Dosarul nu mai este valabil de la data pe care o ai inscrisa pe dosar ca ai finalizat scoala.

| SuNaM a răspuns:

Expira dosarul tau de candidat, nu școala că, școala o da mai învețe elevi mult și bine. El expira in termen de 12 luni de la data de când ai absolvit școala de șoferi. Asta însemna că de când ai făcut ultima ora de condus, ai timp 1 an sa iei sala și traseul.

| LisaJulie a răspuns:

La 12 luni de la data când ai absolvit scoala de soferi