| Girly97 a întrebat:

Considerati ca o Skoda Octavia diesel din 2006 este potrivita pentru soferii incepatori?

9 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Daca e masina tatalui merita daca e prima ta masina si vrei sa o cumperi atunci nu merita happy
Orienteaza-te catre ceva mai de fata nu o balena veche si ruginita din 2006 diesel
Nu ne-ai zis daca ai luat permis si daca ai facut scoala pe cutie automata sau manuala, conteaza si asta

| Girly97 explică (pentru Simpatic):

Pe manuala fac. Nu am condus pana in acest moment automata.

| Simpatic a răspuns (pentru Girly97):

E foarte bine, o sa ai timp destul sa inveti pe automata care este si mai usor de condus; foarte multi pescari de astia si gagicute cu bolizi care au facut scoala pe cutie automata nu au nici dreptul si nici cunoasterea sa conduca cutie manuala! Deci e un avantaj scoala facuta pe cutie manuala!
Cat despre automata te invit anul viitor cand imi iau alta masina sper noua, sa o conduci, va fi automata laughing
cx-60 astept sa-l vand ca am promis unei rude o suma mare de bani, dar poate la anul voi avea de ceva sport sau in orice caz ceva sa imi placa

| Frank51 a răspuns:

Potrivită pentru ce? Pentru faptul că ești începător? Un începător nu știe să conducă orice mașină? Unde scrie că un începător trebuie să aibă o anumită mașină?

Nu-i pasă nimănui ce mașină ai că începător, cine zice că "vai dar trebuie să-ți iei mașina x, că e mică, că dacă o lovești, că nu e scumpă", e cea mai spălată pe creier persoană.

Și eu am fost începător, însă mi-am ales mașina pe care am vrut-o. Dacă as fi fost miliardar, prima mea mașină ar fi fost un RS7.

Deci... tu ia-ti skoda octavia, este mașină de începător, dacă te uiți in cartea mașinii scrie că e destinată începătorilor.

| VoidEternal a răspuns:

E cam maricica dar sa zicem că merge. E suficient de veche încât să nu te doară inima prea tare daca se întâmplă diverse cu ea.

| TheGentleman a răspuns:

NU.

Nu lua mașini mai vechi de 5 ani. Nu merită. Există alternative noi.

Smart de exemplu

| DOlteanu a răspuns (pentru TheGentleman):

Esti batut in cap.Nu merita sa-ti explic de ce.

| vlllaaddd a răspuns:

Ai reusit sa iei permisul?

| LDCCristi a răspuns:

Mai potrivit ar fi o Fabia.