| OnePiece a întrebat:

Ce alegeti intre Skoda Octavia (2.0) si Honda Civic (2.2), ambele din 2006 pe diesel? Recunosc ca nu prea le am cu masinile dar incep sa ma gandesc la achizitionarea uneia anul viitor.

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

As alege benzina pentru ca e mai buna fata de una pe motorina si motorina te baga in pamant cu reparatiile

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

As alege Octavia 2.0 TDI, pentru ca am mers cu ele, si le cunosc partial mecanica. Sunt foarte ok.
Civicul are motorul peste 2001cmc, deci impozitul va fi foarte mare in Romania (900 lei sau mai mult, in functie de domiciliu), pe cand la motorul Skodei (1989cmc, ceva de genul), vei avea impozit sub 250 de lei. Si la asigurari e diferenta mare, intre 2.0 si 2.2
Te sfatuiesc sa te uiti si la Opel Vectra 1.9 CDTI, sau Alfa Romeo 159 1.9 JTD