| Anonim12t a întrebat:

Costuri intretinere f 30 si audi 5 acelasi an? Care sunt mai problematice?

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

BMW-ul e scump la întreținere.
Audi-ul încă face supra-ultimate-update la platforma b5, practic e un VW târziu. Nu e scump de întreținut, dar nici nu m-aș mândri cu mașinile lor.
Oricum, dacă ești fiert pe imaginea unei mașini premium, dar la bani ești Fane brutarul, Audi e brandul tău.

| ClaudiuM1997 a răspuns:

In general bmw e mai sucmp la intretinere dar mai important e starea masinii si cum o fost intretinuta pana acum. Eventual ar ajuta sa specifici si la ce motoare te gandesti sa iti iei si la ce ani te referi. De exemplu pe f30 facelift s-o pus motoare mai fiabile decat ce o fost inainte.
presupunand ca te gandesti la un motor de 2.0 diesel, as merge pe cel de audi ce nu are probleme mari specifice.
P.S. eu conduc BMW e90 2010 si nu am probleme cu el dar statistic vorbind ai sanse mai mari sa nu ai probleme cu Audi pe partea de diesel 2.0.