| 1234568807 a întrebat:

Credeti ca pana in 2035 in Uniunea Europeana vor fi interzise complet masinile diesel asa cum se spune?

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa speram

| 1234568807 explică (pentru suntserios):

De ce sa speram? crezi ca toti au bani de masini electrice?

| suntserios a răspuns (pentru 1234568807):

Stii ca mai exista si masini pe benzina nu?

| dullcat a răspuns:

Tot ce e posibil.Sunt stabilite targeturi in ce priveste reducerea emisiilor de dioxid de carbon, iar industria automobila trebuie si ea sa se conformeze. Masinile electrice, totusi, le vad doar ca o solutie de moment, fiindca si pentru bateriile acestora sunt necesare extrem de multe resurse, poluare, iar la final de viata trebuie iarasi trebuie reciclate si nu e deloc usor.

| 1234568807 explică (pentru dullcat):

Exact, si atunci care e scopu acestui plan?

| dullcat a răspuns (pentru 1234568807):

Ele sunt utile pentru navigarea in oras, fiindca nu mai polueaza atat de mult cu noxe si alte cele, plus ca sunt si mai silentioase.Insa pentru a conduce in afara oraselor nu e chiar sigur daca nu ai un traseu bine stabilit cu statii de reincarcare din cand in cand.

| ReddY25 a răspuns:

Orice e posibil

| SingleMessager a răspuns:

Vor interzice vânzare și producția de mașini noi diesel. Cele vechi nu.

| dr0gx a răspuns:

Cred ca da