| Gabone a întrebat:

Credeti ca peste 5ani vor aparea masinile cu motor electric si cele din ziua de azi pe(benzina, motorina, gaz)vor disparea... dau fundahappy

Răspuns Câştigător
| Fαntαsy a răspuns:

S-ar putea sa apara in parcarile Dacia si Reno, Citroen... dar va mai dura pana ce lumea se va convinge ca sunt mai bune decat cele pe motorina sau benzina. (bineinteles ca vor fi mai scumpe decat acestea ).
Si chiar daca unii ar cumpara masini cu motoare electrice, tot s-ar mai gasi unii care nu le-ar pasa de "stratul de ozon" si ar cumpara ce e mai ieftinwinking

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Deja exista masina cu motor electric si benzina (toyota pryus) sub 50 km/h merge pe curent si daca depaseste consuma carburant. Cei de la mercedes au scos un model eficiency dinamics care tot asa foloseste curent la o viteza apoi consuma carburant dar e mai economic asta inseamna ca sansele cresc ca sa iasa o masina pe baterie 100% s si inca ceva exista masina pe baterie (Tesla Motors) nu stiu din ce tara e cred ca EE.UU.

| kurinkita a răspuns:

Nu. Nu in viitorul apropiat. Mogulii petrolieri nu vor accepta asa ceva. Prima masina electrica complet functionala si construita si vanduta in seria a aparut in '97, dar cei mentionati mai sus si-au pus botul si pana in 2000 au fost reciclate toate. Materialele reciclate au ajuns prin materialele folosite in Hummer H2

| zanesiprintese a răspuns:

Evident ca NU!

| zanesiprintese a răspuns:

La anul' or sa apara cele cu motor electric, dar n-or sa dispara asa usor astea pe benzina/motorina smug

| selena_4874 a răspuns:

Vor aparea, dar in viitorul indepartat.parerea mea

| Sofer a răspuns:

Nu vor disparea. Inca vor merge in continuare pe strazi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nu cred.

| Carlamonicaanghele a răspuns:

Peste 5 ani nu
poate peste 100 de ani...sau in alta viatahee hee

| Dana a răspuns:

Este posibil(orice este posibil)dar totusi mi se pare cam putin 5 ani eu as zice 15 cam asa si atunci este posibil sa apara scaune cu care te poti plimba prin aer sau mai stiu eu ce! Tehnologia a avansat multt!
Deci raspunsul la intrebare este daa pentru ca orice e posibil!
Auzi Gabone te rog sa dai si u un simplu clcik aici te rog http://fripta.com/u.php?user=Dana98 mersi

| ymhh a răspuns:

Nu vor aparea foarte multe masini cu motor electric si cele pe combustibili fosili nu vor disparea, schimbarea va fi undeva la folosirea biocombustibililor. Targetul mondial este 10% in 2020.