| iustinul289 a întrebat:

Cu permis categoria B1 ai voie sa conduci autoturisme de B cu o persoană in dreapta cu minim 4 ani de experienta? Aveti idee cat ar dura de la înscriere până la proba teoretică?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu ai voie in mod legal, este obligatorie categoria B.
Scoala de conducere poate dura 2-3 luni.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu nu ai voie. Cateva luni, depinde cat te intinzi la scoala si in ce oras dai examenul.

| DaniTDCI a răspuns:

Cu categoria B1 nu ai ce cauta intr-o masina de categorie B, ramai tu acolo la masinuta tawinking, aici legiile sunt stricte, conduci vehicule in functie de ce categorii de permis ai, nu le poti cordi una cu alta

| goguPatent a răspuns:

Nu exista in codul rutier din Romania conceptul de însoțitor