| Cotrau_Valy_2000 a întrebat:

Pana la ce capacitate cilindrica este voie sa conduci fara permis un scuter?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu mai exista asa ceva din 19.01. 2013, pentru toate vehiculele cu motor trebuie permis de conducere de categorie corespunzatoare, pentru scutere de pana la 50 cmc trebuie de categoria AM.

3 răspunsuri:
| martzian a răspuns:

De anul trecut nu mai exista asa ceva. Atat scuterele cat si mopedele necesita permis de conducere. Doar ATV-urile se pot conduce fara permis, dar doar in afara drumurilor publice - cu exceptia celor comunale.

| TOOL a răspuns:

Eu stiam ca doar mobrele si atv-urile pot fii conduse fara permis.

| ombladon a răspuns (pentru TOOL):

Fara permis poti conduce doar caruta (si bicicleta).