| berlina a întrebat:

Cum credeti ca e mai bine: o masina noua pe leasing sau una second-hand pe rate? Vreau si argumente... multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este mai bine una noua, luata prin credit bancar.

| mgtow a răspuns (pentru Ioandelasal):

Poate sa fie una noua sau km 0 cum zic dealerii oficiali. Au si ei finantieru lor e mai usor sa iei masina prin ei pentru ca banca pune bete in roate si e mai complicat procesul. Chiar daca are cativa km masina sa nu aibe mai mult de 3 ani vechime si niciodata sa nu cumperi de la vanzator particular / showroom privat, aia ascund defectele masiniilor nu sant de incredere

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Mai niciodata nu iei masina si in rate. riscurile sunt prea mari si exista mare sansa sa ajungi sa vinzi masina si totusi sa ramai cu ratele

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Mai bine o Mobra S50 cash.