| Username55 a întrebat:

Care este cea mai fiabila masina second-hand pana in 2000 €? Vreau si cateva argumente, va rog!
Puteti sa imi lasati si niste link-uri.

Funda + vot!

5 răspunsuri:
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Dacia Logan. Restu numai cazane in banii astia.

| Radu_Traian_1992 a răspuns:

Salut. eu ti-as recomanda un opel sau un ford. Sunt multe modele care sunt bune si sunt pana in 2000€. Acum depinde si de tine ce marca iti place. si din ce an. Prima oara cand iti cumperi o masina sa te uiti sub ea ca sa vazi daca are rugina apoi la motor. Nu ti-as recomanda sa iti iei una care nu are protectie la motor sub ea.

| Caranfil a răspuns:

Eu am golf 4 si sunt foarte multumit.Ca si tehnologie este si peste unele modele de prin 2007-2008 cu toate ca golf-ul este din 2000.Ieftina la piese, dezmembrari gasesti peste tot.Acum depinde si cumbo prinzi, in ce stare, sa nu trebuiasca sa schimbi foarte multe la ea.Passat-urile sunt iarasi masini foarte bune si fiabile, desi stiu ca modelul b5(poate si urmatoarele) aveau ceva probleme cu bratele pe fata, dar daca le schimbi cand pica, sau daca puca nu vei mai avea probleme cu cele noi cat timp tii masina.Ford-urile sunt scumpe la piese

| Popescu_Cristi_1999_DTX7 a răspuns:

Salut eu iti recomand un wv golf 3/4 sau un opel astra din punctul meu de vedere sunt cele mai rezistente masini bineinteles si la acest pret