| anonim_4396 a întrebat:

Cum era chestia aia la culori când dai examenul auto? Gen ştiu că e un test să vadă dacă eşti daltonist, şi eu nu prea diferențiez unele culori la intuneric. Deci cum e cu testul ăla?

3 răspunsuri:
| SoulReaver a răspuns:

La mine a avut medicul o carte. La prima vedere erau buline in ea dar cand te uitai mai atent vedeai ca sunt numere cu buline de alta nuanta. De obicei e lumina in cabinet deci daca nu esti daltonist nu ai probleme.

| anonim_4396 explică (pentru SoulReaver):

Şi cum isi da seama instructorul ca esti daltonist?

| SoulReaver a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai el te intreaba ce numere vezi. Si tu daca nu vezi e clar big grin.