| Ciocinta_Alexandru_1976 a întrebat:

Cum este cand mergi cu Avionul? Cum sunt senzatiile?

5 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Mie mi-a placut cel mai mult la decolare. A pornit incet, a atins viteza unei masini, si totul parea OK, dar senzatia suprema a fost dupa, accelera tot mai mult, si ma tot intrebam cit poate sa mai accelereze, senzatia era super, pana ce a decolat, si senzatia a disparut pentru ca lucrurile se micsorau si nu se mai vedea ca accelereaza. In rest, am stat tot timpul cu nasul lipit de geam, ca un copil in prima lui mare calatorie happy.

suntserios
| suntserios a răspuns:

La decolare e o senzație mai speciala pentru ca avionul accelerează foarte repede, mergi cu peste 200km h și începe sa se ridice de la sol. În rest nu prea simți nimic. Din când în când niște zdruncinaturi de la turbulente

| venividivici2017 a răspuns:

Depinde de avion, cate motoare, gen reactie sau elice, marimea avionului. Apoi iti putem impartasi din experientele avute.

| marianaustroi a răspuns:

Pentru mine a fost cea mai frumoasa experienta a vietii mi-a placut foarte mult. Putina frica cand decolezi si aterizezi dar mi-a trecut. Sincer e fain ca nu e ca autobuzul ca sa simti drumul si sa nu poti dormi e foarte fain poti citi dar de ascultat muzica nu poti ti se astupa urechile din cauza presiunii. Ca orice avion are toalete desigur. Dar vreau sa te avertizez daca o sa vrei la viceu in timpul avionului sa mergi atent ca din cauza vitezei prea mari poti sa ametesti si sa cazi. Eu as zbura n fiecare zi sincer iti spun imi place enorm e rapid dar scump. Eu din Chisinau pana in Londra am facut 2 ceasuri si 50 minute dar cu masina era sa fac 3 zie.

PS pentru cei care poate nu stiu un avion obisnuit merge cu 950km pe ora

| Unu15220 a răspuns:

Cand decoleaza ai o senzatie. nu stiu sa explic dar e misto, in schimb cand la aterizare mie mi se infund urechile si ma dor dar asta nu se intampla la toata lumea.