| Giorgi08 a întrebat:

E periculos sa mergi cu avionul daca ai probleme cu plamani?

Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

Nu,din contra! Cu cat esti mai sus ca altitudine, cu atat plamanii lucreaza mai usor, presiunea atmosferica fiind mai mica! La unele boli de plamani chiar se recomanda sa mergi pe munte cat mai sus(si pentru presiunea mai scazuta si pentru ozon).Cu avionul este si mai bine!

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

La 70 si ceva de ani, mama mea a calatorit cu avionul pana in Canada si-napoi --- avea emfizem si fibroza pulmonara! N-a avut probleme pe parcursul calatoriei si nici dupa!

| ZEU93 a răspuns:

Nu