| anonim_4396 a întrebat:

Cum fac sa ramana salvate setarile de la casetofonul auto Pioneer? De fiecare data cand il repornesc imi apare din nou sa setez ora, limba etc.

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

La alimentare ai doua fire de +, unul e rosu si trebuie sa fie conectat de la contact, al doilea e galben si e responsabil si de memoria playerului (setari, ora, etc), si trebuie sa fie permanent sub tensiune, sa nu se intrerupa cand scoti cheia din contact.
Tu probabil ai firul galben conectat la contact, si se reseteaza de fiecare data cand scoti cheia.