| Matt14 a întrebat:

Cum fac un rodaj la Derbi de 50cc Enduro?
Trag putin de el sa nu il invat puturos
Dau fundita
Multumesc!

4 răspunsuri:
| TenZo a răspuns:

Rodajul la motorashul tau se face parcurgand in jur de 250-300 km fara sa depasesti viteza de 50km/h.Trebuie sa mergi cu acesta mai mult pe sosele fara inclinatie si cu o viteza constanta ( adica fara sprinturii sau alte nazdravanii)

| AdrenalinaPuraLaMaXim a răspuns:

Rodajul se face in 500 kilometrii (ca la carte); nu se depaseste 40-45/h...asta daca vrei sa-ti mearga bine si sa urci (dealuri cu 70-75h sau pante) laughing baftawinking

| Matt14 explică:

50km/h merge maxim rolling on the floor

| robike a răspuns (pentru Matt14):

Salut! te-ai apucat sa faci rodaju'? Eu stiu ca, 200-300 de km mergi mai incet cu el 30-40 km/h, fara accelerari pana in blana. dar daca l-ai cumparat nou cauta prin cartile ce le-ai primit si spune-ne si noua ce scrie