| Gurgiu a întrebat:

Cum îmi pot calcula prețul lunar la asigurare la mașina in funcție de ce se ia eu nu am experiența de condus am permisul de 2 luni?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E calculator online, cauti asigurari pe net si dupa datele personale iti zic pretul.https://ritter.ro/

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Calculezi pe un calculator de RCA.
Nu conteaza de cat timp ai permisul, poti sa faci asigurare si fara permis.
Importanta este varsta si istoricul in asigurari (bonus/malus).

| Sofer a răspuns:

Https://www.rcalatineacasa.ro/cel-mai-ieftin-rca-online.php
Dacă ai motor pana in 1.6 vei plăti intre 400-500 lei iar la motor de 2.0 dacă faci o sa ai rca intre 700-800 lei pe an, cu condiția sa fie pe numele unui părinte ce are vârsta 50 ani!

| dinaprilie a răspuns:

Peste 1500 lei ai rca dar da, vezi ca sunt calculatoare pe net.