| Pirtac_Gabriel_1998 a întrebat:

Cum imi pot da seama ce EURO e masina mea(renault kangoo 2 locuri din 2002, capacitate cilindrica 1870 )?

5 răspunsuri:
| FPI a răspuns:

100% euro 3, emisii pana in 150g/km, avand in vedere ca ii un motor 1.9 dci happy

| horia2012 a răspuns:

Oricum pentru motorina nu poti avea decat EURO 3, 4 sau 5.
Dar mai mult ca sigur e EURO 3.:
Citeste aici. Sper sate ajute:
http://www.totalauto.ro/norme-euro-de-limitare-a-poluarii-auto/

| viotedy a răspuns:

Nu scrie in certificat? era ceva in numarul de omologare dar am uitat, daca suni la inmatriculari te lamureste.

| Oviiyy a răspuns:

Te uiti pe talon sau te duci cu codul de motor la renault si iti spun ei

| Andreiyy a răspuns:

Buna la masina ta tu ai Euro3