| Mooorena a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru, detin un Renault Megane 1.5 dci neinmatriculat, adus din Spania. As vrea sa il inmatriculez aici dar nu stiu daca este euro 3 sau euro 4. Ma puteti ajuta cu niste sfaturi? Exemple de serii, cum sa aflu exact daca e euro 3 sau 4. Multumesc anticipat. Mentionez ca masina este fabricata in 2004, capacitate cilindrica 1460 si emisia de dioxid de carbon este 1, 26.

Răspuns Câştigător
| MrSoapte a răspuns:

E mai mult ca sigur. euro 4! Nu te lua dupa ce spun necunoscatorii, cum ca norma euro 4 a fost implementata in 2005! Am avut un Golf 2001 si-un Peugeot din 2002 si, ambele erau euro 4! Stai linistit ca 100% e euro 4!

4 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Este Euro3.
Norma Euro4 a fost implementată abia în 2005.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La rar iti spun in ce norma te incadrezi.

| Serafir a răspuns:

Vezi ca acolo poate e trecuta la alta norma euro iar aici poate sa iti schimbe asa a patit un prieten...