| dany1598 a întrebat:

Cum pornesc si eu ATV-ul.In fiecare dimineata ma chinui sa il pornesc si uneori nici macar nu sta pornit, se opreste. Ce ar trebui sa ii fac?

Răspuns Câştigător
| emoboy a răspuns:

Poi nu porneste cu socul tras? O fi prea mare cantitatea de benzina si se ineaca cum facea al meu! Sau ai apa in rezervor! Scoate bujia, pune-o inapoi in fisa, si incearca sa il pornesti, sa vezi daca iti da scantei sau daca iti intrerupe curentul! Daca intrerupe inseamna ca bujia e de vina! Daca scoate mult fum(fum albastriu nu aburi)poate e prea mare cantitatea de benzina, si trebuie reglat carburatorul! Cam atata am putut sa iti spun, sincer e mai usor daca il vad! Consulta un specialist el sigur stie sa iti spuna concret! Baftawinking

3 răspunsuri:
| Roby67 a răspuns:

Gama de probleme este foarte larga. De la, a nu avea benzina, pana la schimbarea motorului poate fi orice. Cu cateva amanunte am putea sa centralizam problema.

| alecs94 a răspuns:

Regleaza aeru din carburator si benzina si va merge

| dany1598 explică:

Am reglat si aerul si benzina si degeaba.si am scos si bujia si face scanteie deci nu e din bujie. oricum multumesc mult pentru raspunsuri.