| Ramo02 a întrebat:

Cum pot lua antena de la Skoda Fabia? Vreau sa pun prelata peste ea si ma incurca antena. Are ceva daca iau antena jos?

Răspuns Câştigător
| alin131 a răspuns:

Usb da pentru ca muzica vine de la stick. Radio o sa se auda cu interferente sau mai deloc.

Iisus Hristos te iubeste. Invita-l in inima ta.

5 răspunsuri:
| sorinake a răspuns:

Grupul VAG (Grupul Volkswagen) folosesc acelasi tip de antena, care se demonteaza prin simpla desfiletare.

Eu spre exemplu la Seatul meu, fiind tot din grupul VAG, o dau jos prin desfiletare. Si din ce am vazut pe net la Skode se procedeaza la fel.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cel mai probabil se desurubeaza

Bula
| Bula a răspuns:

Daca dai jos antena, nu va functiona radio si nici modulatorul USB pentru muzica.

Demontarea se poate face prin dessurubare, cu patentul, cu fierestrau sau prin dezmembrarea masinii big grin

| alin131 a răspuns:

Exista doua tipuri de antena la skoda fabia. Primul model este cel care se desfileteaza si iese si cel de-al doilea care se desfileteaza si se lasa pe spate spre coada masinii.

Desfiletezi in partea dreapta.

Stanga desface, dreapta strange la filetele suruburilor.

Succes,

Iisus Hristos te iubeste.

| Ramo02 explică (pentru alin131):

Radio si usb mai functioneaza fara antena?