| vrajitoarea_1628 a întrebat:

Cum pot obtine un atestat pentru motoscuter?

6 răspunsuri:
| covexrobu a răspuns:

Din pacate este asa cum zice SoftCristi. Poti avea "fericirea" sa il scoti dupa 2-3 ore.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Mergi la orice scoala de soferi cu buletinul si copie dupa el, dai ~100lei si il ridici a doua zi.
Corect ar fi sa faci curs de legislatie de 30 de ore si apoi sa faci un chestionar, dar la noi doar faci chestionarul, iar unde nu stii te ajuta cel de acolo.
Spor!

| florinel_8849 a răspuns:

La scola de soferi ori care platesti o taxa si vii la sala o zi sau doua

| kenzo007 a răspuns:

Salut...
@SoftCristi grestit nu mai merge cu mita nici la aia... te costa 50 de lei si faci orele care sunt in numar de 10 happy s-au redushappy si cam atat.

| andreyboss a răspuns:

Uite cum este eu am motoscuter si am platit un mil pentru un atestat pe scuterul meu dar trebuie sa inveti si ceva legislati pentru acest atestat

| Alex Ionescu a răspuns:

Faci un curs de legislatie la scoala de soferi pentru motoscutere. Costa cam 100 lei.