| levi_9805 a întrebat:

Cum pot sa cumpar o asigurare la masina online din spania...

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Esti neclar, nu spui unde ai inmatriculata masina si nici daca vrei de la o societate de asigurari din Spania ori din Romania. Nu cunosc legile spaniole privind asigurarile. Daca vrei din Romania sa stii ca nu se poate, societatile de asigurari de la noi nu asigura masini care circula in strainatate, doar cele inmatriculate in Romania si care merg temporar in strainatate ori cele inmatriculate in strainatate, pe perioada cat se afla in Romania. Numai bine!

1 răspuns:
| ASIGURATORUL a răspuns:

Sunt 2 variante:
1.masina inmatriculata in Spania va trebui sa achizitionati asigurarea NUMAI din Spania
2.masina inmatriculata in Romania asigurarile se fac in Romania.
Presupun ca este acelasi principiu si acolo ca si in Romania in ceea ce priveste achizitionarea online a unei asigurari