| savin a întrebat:

Daca am masina luata din spania si am asigurare in spania facuta si firma respectiva are reprezentanta in romania, pot daca doamne fereste sa lovesc pe cineva sa ii dau asigurarea mea?

Răspuns Câştigător
| 1Many a răspuns:

Salut, da poti (asa am si eu), dar de obicei asigurarile din Spania nu o sa ii repare masina celui pe care l-ai lovit, insa nu asta te intereseaza pe tine, esti perfect legal.

1 răspuns:
| ASIGURATORUL a răspuns:

Daca asigurarea este tip carte verede valabila si in Romania...DA