| bogdan44454 a întrebat:

Cum pot sa scot vaporii de vopsea de pe geamurile masinii? Ma gandeam sa folosesc diluant, dar ma gandeam ca as putea sa avariez foliile negre de pe luneta si geamurile din spate(acolo avand acei vapori).

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Aia nu sunt vapori ci picaturi! Si nu ai altfel ce face. Folia se va duce pentru ca doar cu diluant poti lua vopseaua. Nu stiu daca diluantul nu va afecta si geamul! Incearca intr-un loc mai putin vizibil!

| Adrian5575 a răspuns:

Folia este pe interior. Tu unde ai geamul gazat, la interior sau la exterior? Daca este gazat la exterior, da-i fara grija cu diluant sau si mai bine cu polish.