| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa iei permisu auto

Răspuns Câştigător
| andreutz a răspuns:

D51208, te rog frumos si foarte insistent sa iti modifici afirmatia...asa ca pentru non cultura ta generala, uite cazul meu...am facut scoala de soferi la pitesti inainte de scandalul ala monstru... apoi nu m-au mai lasat sa sustin examenul in arges, m-au trimis acasa in neamt...aici am luat sala, chiar am invatat... dar la oras ghici ce: m-a luat din prima politistul ca ce caut in piatra neamt? de ce nu am dat in pitesti? apoi i-am explicat...am mers 800 de metri cu masina, am martori...nu am avut ce sa gresec... "multumesc, mai incearca" asta mi-a zis politistul la final...toti m-au facut fraier dupa faza asta? si stii de ce? pentru ca eu am ramas singur cu el in masina la examinare...nu am stiut ca nu are voie legal sa faca asta si ca de fapt prin gestul asta el astepta ceva de la mine...acum zi tu? sunt eu prost daca dadeam mita? sau sunt prost ca nu am dat? rusine politia romana apropo!

11 răspunsuri:
| andreutz a răspuns:

Ai mai multe variante...
1 inveti si la sala si la oras si il iei pe merit daca este posibil happy
2 inveti la sala si dai spaga la oras daca stii ca sunt spurcati politistii la traseu, asa cum e la mine in oras
3 dai spaga la sala si la oras te lasi la ghici daca stii ca nuai probleme
4 dai spaga si la oras si la sala daca esti intr-un oras mai deosebit...cum ar fi ************** ************ ************** happy
5 daca esti asa de bastan, scoti 6000 de (cum se cheama...euroi parca laughing si a 2-a zi ai permisul livrat direct acasa, fara sa misti un pai...
da, este posibil si asa ceva... cei in necunostiinta de cauza sau politistii de pe aici sa se abtina de la comentarii big grin

| Ben. a răspuns:

Invata decretul pe de rost fa 30 de ore de practica si e garantat!

assiris
| assiris a răspuns:

Daca vrei sa ai viata lunga tu si cei de pe strada - INVATA.
Daca ai invatat si nu ai luat pentru ca nu ai abilitati - LASA-TE PAGUBAS. Nimeni nu moare din lipsa permisului dar multi sunt cei care nu mai traiesc din cauza ca nu-l meritau.

| N538961518 a răspuns:

Invatand sau pentru prosti cu mita.

| N538961518 a răspuns:

Andreutz...ma refeream la prostii care nu invata si ofera bani pentru a lua carnetul...nu stiu ce ti s-a parut tie ca as fii zis.Adica cei care sustin coruptia fiind parte din ea.

| dalea a răspuns:

Te pui cu burta pe carte si inveti legislatia rutiera, te duci la un instructor auto pentru a face numarul de ore de conducere necesar si mai departe iti va spune el.Sau mai simplu cauta si tu in ce judet se mai dau permise pe euro ca in Dimbovita, cluj si Harghita nu mai ai sanse.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In gorj se programeaza un examen auto dupa o luna sau 2 luni, este corect? numai bine poate sa iti expire scoala pentru cei care nu au luat...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai ii foarte simplu te pui si inveti ca daca faci cum o zis andreiut ala dai 6000 de euroi si iti vine acasa si daca teo prins cu permis fals camere libere mai is si nu ii problema

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca dai permisu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Invatati voi dati bani l traseu luati permisu' si primul stalp e al vostru de asta exista in trafic numai cretini care in loc de frana apasa acceleratia, sau le moare motoru, numai zic de oglinzi retrovizoare "inexistente"... daca ar fi toti cu permise supusi unor teste sa zic max 20% ar fi buni l astahappy...eu sunt pilot de raliu si cand merg cu masina personala prin trafic nimic numai ma mira.

| nicky a răspuns:

Invatand, mergand la orele de legislatie, facand cele 30 ore de conducere si concentrandu-te.