| Equipmag a întrebat:

Cum scap de pisicile care dorm pe masina?

14 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Unge-o cu valeriana

| Equipmag explică (pentru gabicoo):

E o idee...si de unde sa gasesc asa ceva?

| gabicoo a răspuns (pentru Equipmag):

La farmacie exista extract de valeriana pe baza de alcool.
Eu am folosit ulei de valeriana, adus de cineva din Ungaria. Asa am reusit sa le alung de sub geam.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce dragut, ce ai cu saracele pisici? Zgarie masina?

| Equipmag explică (pentru anonim_4396):

Nu am nimic cu ele, chiar imi plac! Am o masina decapotabila cu softop si se umple de par in ultiml hal. Spal masina la foc continuu. Odata am speriat o pisica si da, mi-a zgariat putin pe acolo. Nu vreau sa le fac rau dar nici ele sa nu imi faca mie happy Se tolanesc pe masina mea asa profund de nici nu mai stiu de frica si as vrea sa le indepartez fara sa le fac rau. happy

| Alll3x a răspuns:

Pune ceva care miroase urat si nu o sa mai vina din contra o sa fuga

| Equipmag explică (pentru Alll3x):

Am incercat cu un spray pentru indepartarea animalelor si degeaba...astea de pe strazi sunt obisnuite cu greul happy

| Moon1997 a răspuns:

Ce tare e asta laughing incearca sa le sperii sa sara din blana laughing) poate atunci nu vor mai sta pe masinuta ta laughing

| Equipmag explică (pentru Moon1997):

Am incercat ceva similar si am ramas cu semne pe viata pe masina in amintirea momentului laughing

| Moon1997 a răspuns (pentru Equipmag):

Esti nebun frate laughing cand le prinzi leaga niste cutii conserve de coada si atunci sa le sperii o sa vezi ca nu o sa le mai vezi in viata ta laughing)

| minrest a răspuns (pentru Moon1997):

Nu o sa le mai vada, pentru ca o sa moara. Foarte urat sfatul tau.

| Moon1997 a răspuns (pentru minrest):

Ba tu esti pus aici sa ma eronezi pe mine ca nu ti-a dat maicata de mancare? Iesi sa nu te bag pe unde ai iesit

| Charl a răspuns:

Pune pungi de plastic mototolite. Nu o sa le placa

| Equipmag explică (pentru Charl):

Ma gandeam sa acopar cu un sac de plastic portiunea unde dorm...o sa incerc si asta! happy