| Andreibegu123 a întrebat:

Cum sa scap de frica de intuneric, nu pot sa dorm?

4 răspunsuri:
| justanotheruser99 a răspuns:

Infrunta-ti teama.

| oglindasultanului a răspuns:

Cu veioze.

| Andwta a răspuns:

Ascunde-te sub plapuma si inchide ochi si viseaza ceva frumos.

| MorganaM a răspuns:

Si mie mi-a fost frica de intuneric, poate ca si acum imi mai e, dar prin geamul de la camera trece lumina stalpilor ce lumineaza strada, iar atunci nu e bezna totala la mine in camera si nu mai realizez acest lucru,
Incearca si tu sa ai o veioza aprinsa sau ceva sursa mica de lumina care sa te faca sa te simti in siguranta + rugaciunea de seara. Pe mine mereu ma linisteste, altfel am cosmaruri uneori.