| NYØ2002 a întrebat:

Intrebari despre pisica:Am una de companie acu recent.

1. Daca o tin in casa sau dorm in pat isi face treburile acolo?

2.E adevarat ca alunga gandurile negative?

3. Ce nume sa ii pun?(spuneti-mi si nume de fete si de baieti)

4. Pisicile trebuiesc spalate?

5. Pisica cand a venit acasa la mine si mieuna intr-una, de ce?

6. Daca se scarpina are purici?

7. Daca are purici cum scap de ei?

Răspuns Câştigător
| HansCristian123 a răspuns:

1) Cumparai sau fai tu ceva unde sa isi faca ea nevoile, pentruu ca daca nu faci asta is nu o sa o inveti o va face pe unde apuca.

2) Dupa parerea mea, te ajuta sa uiti de ele, fiind nevoita sa ai grija de ea si sa te joci cu ea, le vei uita!winking

3) Pisica mea este alba si are buline portocalii pe ea, pune-i un nume dupa cum arata sau daca face anumite gesturi haioase, pune-i un nume care sa o reprezinte.

4) Da, dar uneori se spala si el, dar nu se pot spala chiar peste tot, deci daca nu vrei sa miroasa ciudat, trebuie sa o speli!

5) Nu era sigura de ce se intampla, dureaza pana se acomodeaza, asa va face pana se va simti ca acasa.

6) Se poate scarpina si din alte motive... Dar ii poti lua soluuti pentru purici sa sa fii sigura ca nu va avea, si sa nu o lasi langa alte animale de pe afara, poate lua si de la ei purici!

7) La farmaciile veterinare sunt solutii pentru purici, eu recomand parakill, se gaseste usor si nu este scump!

Funda big grin?

6 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

1. Nu, iei de la Kaufland un set de tava, minge si lopatica cu numai 30 de lei, si acolo isi va face nevoile. Mai trebuie sa iei si un saculet cu nisip pentru a pune in tava, care va absorbi urina si va usca treaba mare, e vreo 8 lei. din cand in candm arunci cu lopatica, doar ce a facut. urina se va face ca o placinta, o iei cu lopatica si o arunci.
2. Da. 3. Toby, Wendy, Pussy, Mitzi, Pisu, Gigi, Lola, Tzuca, etc. 4. Nu, se spala singur/a, ai sa vezi. 5. Mieuna pentru ca e in loc nou, si e putin stresat/a, nu stie unde sa isi faca nevoile.
6. Posibil sa aiba purici, daca nu a fost vaccinat/a. Demult de tot, cand am primit un pui, eu i-am facut baie in cada, cu apa calda si sapun, si a avut cativa purici, dar logic ca au murit. Trebuie sa ai mare grija, daca faci asta, sa nu ii ajunga apa in urechi!
7. Trebuie sa o duci la un medic veterinar sa ii faca primul; vaccin obligatoriu, contra viermisorilor, si ii face si carnet de sanatate.

| RAY a răspuns:

Daca o tin in casa sau dorm in pat isi face treburile acolo?

iti pui niste nisip si iti va face treburile acolo, pisicile nu sunt animale murdare sa stii, mai curate si decat uni din noi, desigur ca trebuie sa mearga afara, pisica doarme unde vrea ea, nu iti face treburile cand doarme

2.E adevarat ca alunga gandurile negative

da, este dovedit ca conteaza foarte mult, in fapt cei care au un animal sunt mai sociabili si reduce depresia

3. Ce nume sa ii pun?(spuneti-mi si nume de fete si de baieti)

Kity

4. Pisicile trebuiesc spalate

se ling toata ziua

5. Pisica cand a venit acasa la mine si mieuna intr-una dc?

te place sau cere hrana, sa o mangi cu blandete, cere afectiune

6. Daca se scarpina are purici?

poate sa o mance pielea de la transpiratie, pe tine nu te manca pielea cateodata?

7. Daca are purici cum scap de ei?
exista zgarda antipurici daca are vezi de un produs, astea afli la veterinar, sa-i faci vaccinuri, sa o hranesti bine cu carne nu cu chimicale

| RoCkKiD a răspuns:

1. Ii cumeri o tavita cu nisip (amblee se gasesc in magazine de specialitate ) si niste scutece speciale de la pet shop pe care le pui langa si o sa o atraga sa fac acolo

2.Alunga cel mult soareci

3. Nu ma pot decide intre Gigi si Geta

4. Daca nu cumva a picat in WC, nu trebuie

5. Pisicile miauna dintr-o multime de motive, ca la e foame, le doare ceva, ai nevoie de atentie etc.

6. Cand are purici o sa o vezi si muscandu-se usor de anumite zone, dar e greu de zis, cel mai simplu e sa te uiti ca se vad prin blana.

7. Exista produse speciale la petshopuri, mergi si intreba vanzatorul. Daca sta doar in casa nu prea are de unde sa-i ia.

| Crackman a răspuns:

Este simplu.
Daca este pui o sa faca tot ce vrea prin patul tau
Miauna pentru ca asta face sa isi gaseasca fratii surorile si masa.
Da, trebuie spalata regulat la 6 luni, daca se scarpina are poate purici. Oricum o sa aiba in viitor asa ca poti opta pentru o curelusa anti paraziti sau picaturi.

| Lizuca1234 a răspuns:

Te duci la petshop si cumperi litiera acoperita si nisip silicat sau simplu(betonita). O pui acolo si vei vedea ca isi face treburile. O duci la veterinar sa ii faca vaccin+deparazitare interna/externa+carnet de sanatate. Este adevarat,pisica te scapa de energii negative! Miauna ori ca cere atentie,ori ca ii e foame,vrea joaca, o doare ceva. Prima data mergi la medic si el te va invata mai multe. Nume- Mara, Bella, Frida, Cara

| Denisssss8978 a răspuns:

Ele isi fac nevoile doar in litiera! De exemplu eu am luat o pisica de pe strada si i am facut baie si i am luat o litiera si i am pus nisip, nu a facut niciodata in alta parte in afara de litiere de cand o am, si o am de aproape 3 ani si ceva. Trebuie spalate si ele, dar o data la o luna 2 cam asa, eu pisici mele i am pus numele Misa, si uita te dupa purici daca zici ca se scarpina