| nikoleta93 a întrebat:

Cum se da volanul la un golf4 jos? FUNDA. vreau sa schimb releul acela de semnalizari....sau ce este big grin

2 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Fi serios, nu este necesar sa dai jos volanul pentru a schimba releul de semnalizare.
Dar daca ai intrebat... de desface airbagul, care este prins in suruburi prin spatele volanului. Apoi se desface piulita de pe coloana volanului, iar in lipsa unui dispozitiv de extractie, se prinde volanul cu ambele maini si se trage puternic alternativ stanga-dreapta.
Vad ca unii il scot prin lovire, dar pe acelasi principiu:
http://www.youtube.com/watch?v=h2goGEM-Zbs

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ma indoiesc ca trebuie sa dai jos volanul pentru un releu de semnalizare