| adriangabor92 a întrebat:

Cum se poate depista ce garnitura de etansare bulb pentru ulei de la motor trebuie schimbata la skoda fabia 1.4 mpi? Va rog sa imi rapsundeti mai detaliat.

Răspuns Câştigător
| Adrian5575 a răspuns:

Bulbul are o șaibă de aluminiu. Daca iti curge pe acolo, schimba șaiba. Nu cumva iti curge ulei pe langa pinii bulbului? Daca e asa, schimba bulbul cu unul nou. Vezi sa fie aceeasi culoare, cred ca e verde.

| adriangabor92 explică (pentru Adrian5575):

Nu curge deocamdata nimic, mecanicul ar fi vazut ceva la garnitura de etansare de la bulb. cat dureaza schimbarea?

1 răspuns: