| lifestyle_8142 a întrebat:

Cum se raceste motorul unei motociclete normale?

4 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Apa, aer, turbina de aer, lichid de racire, ulei si cam astea sunt metodele de racire!

| 9gygy a răspuns:

Depinde ce intelegi prin motocicleta normala. Unele motociclete au racirea directa cu aerul care trece pe langa ele in mers, altele au racire pe aer cu turbina, si altele care au racire cu apa. Eu le consider pe toate motociclete normale.

| push2gl a răspuns:

Aici este vorba despre racirea tuturor motoarelor ca este acelasi principiu
http://ro.wikipedia.org/......tern%C4%83

| Andrei233 a răspuns:

Eu am un kawasaki ninja si mi se raceste motorul cu aer. nu stiu daca la toate este la fel happy