| GuUumitza a întrebat:

Aveti vreo idee cum se raceste motorul de bicicleta?

Răspuns Câştigător
| dorikut a răspuns:

În funcție de preferințe, racirea motorului se poate face cu apă minerală, bături răcoritoare etc laughing.

Din cate știu, majoritatea motoarelor de biciletă produse în România preferă berea pentru spălatul instalațiilor pe timp de vară.

B-Bye! wave

7 răspunsuri:
| push2gl a răspuns:

Arata un ex. sa stim. Stiu ca sunt niste biciclete cu motor dar de care ai?

| ombladon a răspuns:

Hmmm daca te referi la motor din ala care se afla in roata, poti doar sa astepti sa se raceasca...sau daca este etans il poti stropi cu apa...

| ombladon a răspuns:

@VvvaAS nu ai auzit de asa ceva acolo in grota la tine?

| mdany a răspuns:

Cu aer sau cu lichid de racire.

| mdany a răspuns:

Pai numai lasandu-l sa se raceasca ca nu este motor complex ca la motociclete sau scutere.

| sherlock a răspuns:

Motorul de bicicleta are cel mai vechi si eficient sistem de racire. Transpiri ...Scoti limba... ( omul e motorul )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bicicleta are motor?laughing