| AlexicăHD a întrebat:

Cumpar un scuter de la cineva care a spus ca nu imi da decat contract de vanzare cumparare risc ceva?

Răspuns Câştigător
| BassHunter13 a răspuns:

Sa nu faci prosti asta ca si eu am patit-o asta! Am cumparat un scuter de la un coleg de clasa si am facut un contract de vanzare cumparare si el a zis ca nu are actele ca le-a pierdut.cum eram un copil am pus botu! Am pe la primarie sa vad scuter si mi-a spus ca ii pe numele a unei persoane care era la vreo 100km de mine! Noroc ca m-am scapat repede de scuter dupa 6luni si nu m-a prins politia pe drum ca riscam chiar si dosar penal! Pentru numere false si fara acte!

4 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Daca nu are acte normal. Risti ceva parnaie!

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Probleme pot fi daca scuterul este furat. In mod normal ar trebui sa-ti dea si actele scuterului. De asemenea ar trebui sa vezi daca scuterul este inscris pe numele lui si daca este n-ar trebui sa ai probleme. Daca nu este inscris se ridica un mare semn de intrebare si se poate presupune ca nu l-a obtinut pe cai cinstite. Numai bine!

| ombladon a răspuns:

Sa iti spargi capul daca nu porti casca

| elky a răspuns:

Poate ca da insa nu neaparat, dar cat de bine il cunosti pe cel ce ti-l vinde?