| florin2192 a întrebat:

vreau sa imi cumpar un scuter. Ce acte trebuie sa aiba vanzatorul adica talon sau un contract de vanzare/cumparare ceva de genu?

plessss help me

Răspuns Câştigător
| viotedy a răspuns:

Certificat de inmatriculare sau inregistrare, CIV.Contractul il face cu tine daca-l cumperi.Sa verifici seriile de pe el sa fie la fel ca in CIV ca altfel iei teapa.

3 răspunsuri:
| Maioru a răspuns:

Proprietarul sa fie trecut pe cartea de identitate, tot el pe talon, tu trebuie sa faci un act de vanzare cumparare

| florinlucian a răspuns:

Daca are factura scuterului pe numele lui iti trebuie contract vanz-cum neaparat fiscalu si talonu scuterului, daca il iei de la o persoana care il are de afara si nu are acte de Romania e mai greu, ii trebuie cartea verde, pe ea trebuie scrisa tara unde este destinat (si cel mai important daca vanzatorul iti spune ca nu este al lui, e al unui prieten, var ssamd nu t baga in multe cazuri sunt furate) iti pot recomanda doua site-uri scutere si motociclete aduse din Italia motomus.ro si sermoto.ro eu mi-ai cumparat de acolo si nu am avut nici-o problema cu actele