| Lamasanu a întrebat:

Daca am Asigurare la masina, la City Insurance si zice ca expira in Aprilie 2022.
Mai e valabila?
Eu am circulat pana acum ilegal fara asigurare?
Ca idee, pentru ca City a dat faliment acum ceva timp.
Rog ajutor.
Nu vreau permisul suspendat.

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Daca te opreste politia te pupa cu o amenda. Polita semnata cu City e acum buna ca sa aprinzi foc, pentru ca compania e in faliment, si practic tu nu mai esti acoperit de asigurare. In caz de accident tu esti bun de plata, din banii tai, daca esti vinovat.

Asa ca fa alta asigurare rapidos.

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Polițele au fost preluate de fondul de garantare si sunt valide in continuare. Dar va fi mare bataie de cap cu plata lor.

| Lamasanu explică (pentru suntserios):

Ai venit si tu acum.
Daca veneai mai devreme primeai tu Funda.
Dar n-a.
Primul venit, primul servit

| Wr3nch a răspuns:

Nu lol. Din moment ce firma a dat faliment e logic ca nu au cum plati in caz de nevoie, deci iti trebuie alta asigurare urgent, daca e RCA.

| Lamasanu explică (pentru Wr3nch):

E Rca.
Dar nu te-am înțeles.
Dacă mă Oprește Poliția, sunt legal?
Și în caz de accident, cu pagube materiale, sau victime sau Deces.
Ce se întâmplă?
Daca ma lamuresti, iti dau Funda

| Lamasanu explică (pentru Wr3nch):

Exista Asigurare Rapidos?
E la fel de ieftina ca vani ca Fostul City?

| Lamasanu explică (pentru Lamasanu):

Bani*

| Wr3nch a răspuns (pentru Lamasanu):

Rapidos era modul meu de a spune repede. Nu am masina, nici nu vreau sa imi iau, asa ca nu pot recomanda alta firma.

| Wr3nch a răspuns (pentru Lamasanu):

Daca te opreste politia te pupa cu o amenda. Polita semnata cu City e acum buna ca sa aprinzi foc, pentru ca compania e in faliment, si practic tu nu mai esti acoperit de asigurare. In caz de accident tu esti bun de plata, din banii tai, daca esti vinovat.

Asa ca fa alta asigurare rapidos.

| awspam a răspuns:

Da. e ca si cum scrii apa de ploaie srl... e buna de hartie igenica. nu mai e valabila

| awspam a răspuns:

Nu este un fals, deoarece a existat dar, daca se intampla ceva esti in groapa nasol si tu si ala si masina aluia.