| SdioneL a întrebat:

Salut, am avut asigurare la city insurance pana pe data de 10.08. 2022, odata cu falimentul lor pe data de 11.05. 2022 nu mai este valabila, cred ca stiti deja acest aspect,
eu nu am stat sa decontez sau sa anulez asigurarea de la city, imi pot face asigurare acum daca au cazut din dreptul de a mai deconta ceva pe asgiurarea de la city sau trebuie sa cer decontarea ei prima oara?

1 răspuns:
| mi25 a răspuns:

Decontarea este una, asigurarea noua este alta.
Nu numai ca iti poti face o noua asigurare, dar este obligatorie.
Iti faci urgent asigurare si apoi ceri firmei de asigurari City Insurance despagubirea.