Întrebare recomandată | Denis_Denis_1999_RGmW a întrebat:

Salutare! Am si eu o problema cu 3 asigurari de la masinile mele personale, eu am asigurare la City Insurance, insa am inteles ca dupa data de 11.05. 2022 nu o sa mai fie valabila, exista vreo metoda sa imi iau recuperez restul de bani deoarece asigurarile mele expira in luna 07?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Exista o metoda.
Te adresezi Fondului de Garantare a asigurarilor

https://www.fgaromania.ro/......a-anexa-9/

si cand iti vor inapoia banii, nu se stie momentant cand, dar daca vrei poti depune o cerere

| mihai69 a răspuns:

Nici măcar păgubiții nu sunt siguri că își mai recuperează cheltuielile, darămite restul "asiguraților"...