| nki a întrebat:

Daca am luat recent permisul am voie sa conduc o dacia logan autoutilitara?

Răspuns Câştigător
| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns:

Da, ai voie. Dar ai grija cum mergi cu ea, e mult mai dificil de condus decat un turism fiindca n-ai vizibilitate. De regula in autoutilitare nu ai vizibilitate dar la Logan Van mai ai si oglinzile laterale mici, ca la turism (si deci o gramada de unghiuri moarte). Logan Van este o autoutilitara facuta pe platforma de turism (inclusiv usile se deschid ca la turism)

7 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Are mai mult de 3, 5T? Are mai mult de 8 locuri? daca nu, atunci o poti conduce.

| mgtow a răspuns (pentru ombladon):

Autoutilitara e doar pentru marfa, microbuzul e de persoane si marfa depinde de caz.

| ombladon a răspuns (pentru mgtow):

Am zis eu altceva?

| mgtow a răspuns (pentru ombladon):

Locurile, aia ai zis o autoutilitara are doar 3 nu e de persoane.

| ombladon a răspuns (pentru mgtow):

NU il intrabam deoarece nu stiam daca are sau nu mai mult de 8 locuri, incercam sa-i zic doar ca daca are cel mult 8 locuri si mai putin de 3, 5T, o poate conduce.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca abia ai luat permisul ar trebui sa stii ce poti sa conduci cu categoria pentru care ai luat examenul nu?

Cu b poti conduce orice masina pana in 3.5 t si mai putin de 8+1 locuri

| Sofer a răspuns:

Da, ai voie.