| bogdytzu a întrebat:

Daca am mers mai sport si avand combustibil mai putin in rezervor undeva la 7 litri si mi-a tras aer pe conducte si filtrul de motorina sa golit si mi s-a oprit din mers.ce ar trebui sa-i fac? mentionez ca am o skoda octavia 1 facelift din 2002 1.9 tdi 90cp!

4 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Trebuie amorsată toată instalaţia. Ţi-ar uşura munca aşa ceva : http://www.bestautovest.ro/......rsare.html

| michael5813 a răspuns:

Am mari indoieli ca din cauza celor doar 7 l pe care ai mai ai in rezervor, ai tras aer in instalatie ...recomandarile celorlalti care au raspuns inaintea mea ti-ar putea fi de ajutor

| Ekcstsy a răspuns:

Pe langa filtrul de motorina, ai o pompita. Trebuie facuta amorsarea sa il umpli cu motorina din nou. Dar esti sigur ca asta e cauza?

| bogdytzu explică:

Se poate strica ceva de la motor din cauza asta? gen injetoarele sau pompa de alimentare?