| Vladut15 a întrebat:

Daca am trecut pe rosu din greseala intr-o intersectie crezand ca e intermitent, nu am fost oprit si nu m-a vazut niciun politist, o singura camera era in intersectie dar nu catre semafor ci intr-un colt. Credeti ca se poate intampla ceva? A mai trecut cineva pe rosu recent? Imi ia permisul sau primesc ceva in posta?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Crezi ca esti in Germania sa iti ia careva permisul sau sa primesti amenda pe baza camerelor. Hahahaha ce gluma buna.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

De fapt, pe rosu nu poti trece niciodata din greseala, pentru ca ai obligatia sa incetinesti cand te apropii de un semafor, iar la culoarea galbena sa opresti.
Sa speram ca acea camera nu te-a inregistrat, fiindca vei primi acasa scrisoare cu punctele luate de pe permisul auto cat si amenda. Acum depinde si cu ce viteza ai tercut pe acolo, ca de aveai peste 20-30km peste viteza legala, ai ramas si fara permis.