| Eugeniusu a întrebat:

Daca asigurarea masinii expira in data de 16, eu pot face alta in aceeasi zi, sau in data de 17?!

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Asigurarea veche este valabila inca pana la data de 16 0rele 23:59:59.
Pentru a fi valabila, asigurarea noua se poate face si anticipat, cu mentionarea valabilitatii cu incepere din data de 17 (incepand cu orele 0:00:00.

| Violleta2022 a răspuns:

Se face inainte cu o zi sau mai multe zile, ca sa intre in vigoare imediat dupa expirarea ei.
Este bine sa fie facuta pana pe data de 15, ca plata sa ajunga unde trebuie, ca in caz de accodent sa fii acoperit, pentru ca necesita 24 de ore ca sa fie procesata plata asigurarii.