| SkandallKamataru a întrebat:

Pot sa falsific asigurarea masinii? Imi expira in martie si as vrea sa stiu daca ar merge sa modific data si sa o printez asa, s-ar prinde cineva? laughing

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Se prinde Politia, fiindca Seria si numarul de la asigurare difera de la an la an, de la companie de asigurari la alta.
Ceea ce vrei tu sa faci se numeste fals in acte legale si se pedepseste cu dosar penal si psucarie sau amenda.

| SkandallKamataru explică (pentru Violleta2022):

Acolo este specifica pentru trecerea vamală...am înțeles oricum, ideea e ca de cate ori am fost oprit de poliție, s-au uitat 2 secunde la data si mi-au dat asigurarea inapoi, in schimb mi-au luat de fiecare data buletinul sa noteze datele sau mai stiu eu ce.
M-am gândit ca pot sa o fentez :}

| Violleta2022 a răspuns (pentru SkandallKamataru):

Este foarte posibil sa scapi de Politie, dar legile lui Murphy spun ca intotdeauna cat se poate intampla ceva rau, chiar se intampla si la un accident rutier nu mai ai scapare, ca tu in realitate nu esti asigurat si nici nu ai cum sa dai asigurarea cuiva, fiindca se descopera fasul in acte.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Te pregătești de parnaie sa îl aștepți pe iubi Tate?

| Dismally a răspuns:

Da, clar nu se prinde nimeni, nu stiu cum de mai exista oameni care o platesc...

| StoicAnalysis a răspuns:

Incearca si ai sa vezi. Dar daca patesti un accident, poti intra in puscarie. Pentru ca atunci iti vor verifica la sigur in baza de date, asigurarea masinii.

| andrey69 a răspuns:

Nu stiu daca reusesti dar daca tot nu dai banii pe asigurare pune-i deoparte sa i ai pentru mititica laughing
Dar cumva ti e frica sa nu ti miroase mana a bara de troleu si este grea munca de iti trec ideile astea destepte prin cap?