| trik17 a întrebat:

Asigurarea masinii mele expira luna urmatoare. intrebarea mea e urmatoarea: imi pot face asigurarea de acum desi imi expira abia luna urmatoare?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, iti poti face. Nu are mare importanta data incheierii contractului de asigurare ci data intrarii in vigoare si aceasta va fi din ziua urmatoare expirarii actualei asigurari. Du-te la firma de asigurare unde ai vechea asigurare si, daca n-ai avut probleme, poate primesti si un bonus. Numai bine!

2 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Poti si primesti bonus sau penalizare indiferent de societatea pe care o alegi, pentru ca se verifica online daca ai avut sau nu antecedente.

| RaZvYtHeMaFiA a răspuns:

Nu poti cred dar nu sunt sigur