| florin5000 a întrebat:

Daca fac un contract de comodat pentru un autoturism la notar, asigurarea se poate face pe numele meu sau pe numele vechiului proprietar?
(( Tinand cont proprietarul nu radiaza masina, facem acest contract pe incredere ))

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Asigurarea se poate face asa cum este prevazut in contractul de comodat, pe numele proprietarului sau pe numele tau.

| baru a răspuns:

Pe numele vechiului proprietar se fac toate actele...tu nu esti proprietar de drept!