| GeorgeOG19 a întrebat:

Daca iau o masina inmatriculata pe Bulgaria, cand o iau o pot lasa tot cu numerele alea pe BG? Trebuie sa fac ceva acte cu cel de la care o iau? Nu ma stiu.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca o lasi pe numele bulgarului pe care e inscrisa o poti lasa asa.

| InteractiV a răspuns:

Salut, este logic si de inteles ca trebuie sa faci acte cu persoana respectiva de la care achizitionezi automobilul. Cat despre problema numerelor, daca iti cumperi masina pentru a circula cu ea in Romania, vei avea un termen limita pentru a putea schimba numerele cu unele de Romania, daca circuli in Bulgaria, poti circula cu aceleasi numere fara nici o problema. O zi buna!