| Stefan9132 a întrebat:

Daca lasi o masina scumpa in fata blocului/ pe strada oare unii chiar o sa vor sa o sparga sau sa iti dezumfle cauciucurile?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E indicat sa ai garaj pentru o masina care da la ochi si cand iesi cu ea mergi in locuri cu camere sau hotel - curte la cineva.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Pui camere video la geamul tau si in balcon si vezi cine i ti sparge masina si depui plîngere la miliție.

| Zuzu1991 a răspuns:

Depinde, de zona
in centru, slabe sanse
prin Rahova, Pantelimon, etc... sper ca ai asigurare big grin

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Apai iti zic sincer, cunosc 2 situatii in care chiar asa asa s-o intamplat. Dar nu pot spune ca e o regula neaparat. Cum iti este norocul. Si eu m-am trezit intr-o dimineata cu masina mea lovita, dar e vorba de o masina de 10 ani si valoreaza 4000 euro doar.

| KR0NSTADT a răspuns:

Depinde în ce zonă "faină" locuiești.

| tzionut a răspuns:

Dmnul meu nu trebuie sa ai masina scumpa ca unii sa o dezvirgineze.
Eu am avut ca prima masina un Tico.
Mi sa indoit usa din dreapta pentru a vedea ce e in torpedou (paguba 150 lei usa noua)
Mi s-a spart de un vecin oglinda din stanga (paguba 50 lei)
Mi sa desumflat spontan 1 roata (paguba 25 lei demontatul, montatul, verificatul inutil al rotii la vulcanizare)
Un destept nu a vazut ca era in spatele lui si a dat marsalier pana si mi-a spart proiectoarele (paguba 125 lei, am recuperat de la faptas 100 lei amiabil)
Un alt destept sa imbatat crita si a inceput sa topaie pe plafonul masinii mele (paguba 2000 lei, am recuperat banii de la faptas)
Concluzie. Nu conteaza masina, conteaza vecinii.