| anonim0007 a întrebat:

Daca ma prinde beat cu scuterul imi poate lua permisul de masina?

10 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Daca ai si dovada de legislatie obtinuta inainte de permis o arati pe aia si ti-o anuleaza, dar daca ai peste 0.8 mg alcool iti face dosar penal si iti anuleaza de tot dovada de legislatie nu doar ti-o suspenda pe o perioada de timp. Daca arati permisul ti-l suspenda pe o perioada de timp stabilita in functie de alcoolemia pe care o ai, sau daca depasesti 0.8 mg aceiasi poveste iti face dosar si iti suspenda dreptul de a conduce pana la expirarea pedepsei in functie de cat ai dosarul valabil de la 6 luni la 3 ani probabil si puscarie in timpul aceasta daca politistul spune ca ai pus in pericol circulatia si apoi dai iar de permis dar nu mai esti obligat sa faci scoala iar decat sa dai sala si traseul iar!

| maryy a răspuns:

Pai de ce sa-ti ia permisul de masina? Tu in momentul respectiv te aflai in masina sau pe scuter? Eu zic ca nu are nici o legatura.

| cryssu2008 a răspuns:

Daca esti pe scuter, nu ai nevoie de permis. Deci nu cred ca te intreaba daca ai sau nu. Iar daca o face ii zici ca nu detii, si numai te amendeazawinking

| anonim0007 explică (pentru cryssu2008):

Trebuie sa-i scpun ca am permis pentru ca ma intraba de cursul de legislatie.si nu am ce sa-i zic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ma prinde beat cu bicicleta imi poate lua permisul de Tractor? laughing) lol

| Predat0r a răspuns:

Nu

| underc0ver a răspuns:

Lol

| anonim0007 explică:

Trebuie sa-i spun de permis ca ma intraba de cursul de legislatie si nu am ce face

| cryssu2008 a răspuns (pentru anonim0007):

In legislati ce e prevazut? Nu cred oricum ca iti suspenda permisul, cred ca iti da amenda

| Danyzorrr a răspuns:

Exact. Stii de ce? Deoarece si eu am un vecin ce a facut asa...Sa ales cu o amenda zdravana si fara permis. Pacehappy