| Roberta00 a întrebat:

Daca meegem la politie pentru numere de inmatriculare am voie sa merg cu cartea de alegator in loc de cea de identitate? AM uitat cartea de identitate la cineva acasa si maine trebuie neaparat sa ma duc la politie. Pot sa iau cartea de alegator? Multumesc!

5 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Ai doua posibilitati. Or cu pasaport daca ai, or cu certificat de nastere eventual insotit de permis.

O a 3-a posibilitate ar fi permisul, cartea de alegator si 30 de lei sau un pachet de cafea pentru cine e la ghiseu si se rezolva!

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cartea de alegator nu este act de identitate, asa ca nu cred ca o sa-ti dea numerele de inmatriculare, dar poti incerca. Daca ai pasaport poti merge cu acesta. Succes!

| Angel0 a răspuns:

Da,ai voie sa mergi cu cartea de alegător.Numai ca numerele o sa rămână la politie.Nu mai merge cu șpagă cum mergea odată.

| ASIGURATORUL a răspuns:

Din pacate nu este posibil. Incercati totusi sa obtineti o copie a cartii de identitate, poate aveti noroc si gasiti la ghiseu un politist mai ingaduitor.Succes!

| CataC a răspuns:

Buna

Nu, nu se poate sub nicio forma.
In schimb te costa 20 de lei sa primesti buletinul a doua zi prin firma de curierat rapid de oriunde din tara.
Succesuri